Asset Manager NYDIG pozyskuje 5 mln USD na Trzeci Fundusz Bitcoinów w 2020 r.

New York Digital Investments Group (NYDIG) zebrała nieco poniżej 5 milionów dolarów na kolejny instrument inwestycyjny Bitcoin.

Zarządzający aktywami z Manhattanu poinformował Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) w poniedziałek, że zebrał fundusze na swój nowy NYDIG Bitcoin Fund w prywatnej ofercie.
Zgodnie ze złożonym formularzem D 56 inwestorów zobowiązało się obecnie do finansowania funduszu – NYDIG nie ujawnił wartości aktywów netto funduszu.
Fundusz Bitcoin Fund, który przeznaczy połączone zobowiązania na szereg inwestycji, uruchomiony w lipcu 2019 roku, z 6 inwestorami, którzy zainwestowali w tym czasie łącznie 1,45 mln dolarów.

Te 5 milionów dolarów to tylko początkowe pozyskanie, fundusz jest nadal otwarty na dodatkowe zobowiązania.
SEC traktuje oferty prywatne jako oferty zwolnione z opłat, ponieważ papiery wartościowe nie są dostępne publicznie i na ogół są sprzedawane tylko akredytowanym inwestorom.

NYDIG posiada nowojorską BitLicense od 2018 roku – Benjamin Lawsky, architekt BitLicense, dołączył do firmy prawie rok wcześniej.
Poniedziałkowa podwyżka będzie trzecią ofertą papierów wartościowych, którą NYDIG przeprowadził w tym roku.
Zarządzający aktywami zebrał w lipcu 190 milionów dolarów na podobnie nazwany NYDIG Institutional Bitcoin Fund LP, a miesiąc wcześniej 140 milionów dolarów na Bitcoin Yield Enhancement Fund.
Nie jest jasne, co odróżnia te fundusze od siebie.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.